Верховний Суд відхилив касаційну скаргу громади УПЦ КП щодо спірного храму

19.01.2018 15:54 3

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу громади УПЦ КП щодо спірного храму

Адвокат Горлівської і Слов’янської єпархії УПЦ (МП) Юрій Захарченко пояснив, як він розуміє цю ухвалу: «Рішення суду про визнання недійсним рішення парафіяльних зборів, яким змінено канонічна приналежність Стрітенського храму м. Костянтинівка (з УПЦ на “УПЦ КП”), було оскаржено представниками „Київського патріархату“ у Верховному Суді. Верховний Суд повернув касаційну скаргу без розгляду, фактично відмовивши у перегляді і залишивши в силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій».
У квітні 2015 року місцевий меценат УПЦ (МП) і будівничий церкви Ю.В. Шапран організував зміну складу парафіяльної ради Стрітенського храму м. Костянтинівка і переведення отриманої парафії до УПЦ КП. За позовом громади УПЦ (МП) 16 травня 2016 року Господарський суд Донецької області у Харкові вперше визнав незаконність змін у складі парафіяльної ради Стрітенського храму. Пізніше суди підтверджували це рішення.
В єпархії УПЦ (МП) зазначають, що говорити про остаточну її перемогу ще рано, але шансів змінити хід подій у представників УПЦ КП стає менше.
«Швидше за все, представники „Київського патріархату“ подадуть касаційну скаргу повторно, але тепер вони змушені будуть обґрунтовувати поважність причин пропуску строків, встановлених законом. Це досить важко, так як очевидно, що терміни пропущені з їхньої вини», — прогнозує юрист.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Близкий к РПЦ телеканал «Царьград» начал кампанию в поддержку создания «Малороссии» Лотерея - один из самых быстрых способов выигрыша 10 простых способов улучшить интерьер квартиры Сайт Владимира Мунтяна: философия из первых уст Компания, завоевавшая доверие азартных игроков!

Публикации