Великдень, Різдво, Новий рік: соціологи визначили найулюбленіші свята українців

30.04.2019 11:09 9

Великдень, Різдво, Новий рік: соціологи визначили найулюбленіші свята українців

Переважна кількість українців (82%) вважають Великдень найпопулярнішим святом, а ось День Незалежності люблять набагато менше – всього 16%. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в 110 містах України, повідомляє Сегодня.

Крім Великодня, в трійці найулюбленіших народом свят – Різдво і Новий рік: їм віддали свої голоси 81% і 79% опитаних. Традиційно популярними залишаються Міжнародний жіночий день, Трійця і День Перемоги, а замикає сімку найпопулярніших свят День Незалежності – його найбільше люблять 16% українців. А ось найменше голосів (11% і нижче) набрали такі свята, як День захисника України (14 жовтня), День міжнародної солідарності трудящих (1 травня) і День Конституції (27 липня).

"Порівняно з 2017 роком знизилося з 49% до 45% кількість тих, хто вважає улюбленим святом Міжнародний жіночий день, і з 37% до 31% зменшилася кількість любителів Дня Перемоги. Але з 76% до 79% стало більше любителів Нового року, і з 29% до 35% – Трійці", – зазначають автори дослідження.

При цьому, згідно з опитуванням, найбільше релігійні свята популярні серед жителів західних і південних регіонів України, а ось Новий рік більше люблять на сході країни і в центральних областях. Стосовно Дня Незалежності, то його найбільше цінують на заході і найменше – на півдні країни.

Соціологи пояснюють популярність релігійних і новорічних свят любов'ю українців до добра і сім'ї.

"Найпопулярніші свята традиційно в Україні ті, які здатні об'єднувати. Це як раз Пасха, Різдво, Новий рік – асоціюються у людей з різних регіонів країни, з різними ідеологіями, з добром, сім'єю і моральними цінностями", – говорить соціолог Ірина Бекешкіна.

І додає, що, наприклад, навіть таке офіційне і важливе свято, як День Конституції, все ж не в змозі зібрати всю родину в одному місці.

Дані опитування викликали чимало дискусій в соцмережах. Деякі українці сумніваються в зниженні популярності Дня Перемоги, на що їх опоненти парирують, мовляв, багато хто зараз святкують 9 травня, просто розміщуючи фотографії в соцмережах.

"Наприклад, для нашої сім'ї є два головних свята в році – Новий рік і День Перемоги", – написав один з учасників дискусії.

Ще один з коментаторів написав так:

"Я думаю, що тут дуже важливо час проведення опитування. Ось я з ходу не готовий назвати 5 важливих особисто для мене держсвят, і логічно, що першими згадаються ті, хто зараз на слуху. Через місяць 9 травня було б вище, а восени – Новий рік був би на 1 місці".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/75618/

Следующая новость
Предыдущая новость

Виват-Украина - качественная наградная продукция для любого мероприятия Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку УГКЦ організувала курс реабілітації для медиків Харківського військового госпіталю Юридические услуги на дому Утепление фасадов по доступным ценам и качественно

Публикации