Варварський ремонт Великої Хоральної синагоги у Білій Церкві призупинили

27.07.2019 2:59 0

Варварський ремонт Великої Хоральної синагоги у Білій Церкві призупинили

Єврейська громада України в особі Головного рабина України і Києва Моше Реувен Азмана поскаржилися білоцерківській владі на некваліфіковані та варварські дії ремонтників, які знищують історичний вигляд будівлі Великої Хоральної синагоги.

Про це повідомила Нателла Андрющенко, виконавчий директор Єврейської громади Білої Церкви, інформує «Погляд».

За її словами, реконструкція синагоги ведеться без урахування історичної цінності елементів приміщення: старовинний фасад будівлі наразі збивається, а стіни обшивають пінопластом.

Синагога_2.jpg

На думку Нателли Андрющенко, такі варварські дії знищують безцінну пам’ятку архітектури у Білій Церкві.

Синагога_3.jpg

Нагадаємо, що у приміщенні колишньої синагоги у Білій Церкві зараз розташований Техніко-економічний коледж БНАУ.

Довідка: Велика хоральна синагога у Білій Церкві є культурною та архітектурною надбанням міста, а також важливим пам’ятником єврейської культури в місті. Синагога була зведена в середині XIX століття на прохання графа Владислава Браницького, а кошти на будівництво були зібрані єврейською діаспорою міста. Після відкриття синагога була не тільки релігійним і культурним центром єврейської громадського життя, вона стала важливою частиною суспільного життя міста. Тут проводилися судові слухання, вибори до міської ради.

Синагога_4.jpg

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/76633/

Следующая новость
Предыдущая новость

На круглому столі в СБУ священик УПЦ КП говорив про загрози від УПЦ (МП) Один из популярных игровых порталов с видеослотами Автооптика по заводским ценам Освещение в ландшафтном дизайне Выбор красок для фасада

Публикации