"Буду. Я повинен залишитися", - Патріарх Філарет претендуватиме на місце Предстоятеля Помісної Церкви

05.05.2018 9:39 6

Після надання УПЦ Томосу про автокефалію Патріарх УПЦ КП Філарет не збирається йти на спочинок і готовий очолити Помісну Православну Церкву.

Про це очільник Київського Патріархату заявив у інтерв’ю «Фактам», відповідаючи на запитання, чи претендуватиме він на місце Предстоятеля об’єднаної Церкви.

«Буду. Я повинен залишатися, тому що треба завершити нелегку справу об'єднання Церкви. Не варто думати, що підписали папери - і все як по щучому велінню. Треба працювати і молитися», - сказав Патріарх Філарет.

Предстоятель Київського Патріархату ні на секунду не сумнівається, що Вселенський Патріарх надасть Томос про автокефалію українським Церквам.

«Упевнений - і Томос буде, і автокефалія буде. Я в це вірив ще в 1992 році, коли здавалося, що таке неможливо», - зазначив він.

За його словами, після надання Томосу УПЦ КП та УАПЦ мають об’єднатися.

«Томос буде отримано один - на Київський Патріархат і Автокефальну Церкву, що буде означати об'єднання цих Церков. А Московському Патріархату доведеться вирішувати, чи приєднуватися до вже канонічної Української Православної Церкви (вони ж досі звинувачують, що ми не канонічна Церква), визнаної Вселенським Патріархом і іншими. Тих, що не бажає це робити, змушувати силою ніхто не стане. Однак їм слід мати на увазі, що тоді вони не мають права називатися Українською Православною Церквою, що це буде лише митрополія або екзархат Російської Православної Церкви в Україні», - попередив Патріарх УПЦ КП Філарет.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/71043/

Следующая новость
Предыдущая новость

Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя Серебряные крестики от храма святого Николая Популярные азартные игры в интернете Лучшая офисная мебель Стартовала регистрация на международный форум «Реформация массовых коммуникаций» в Киеве

Публикации