Блокують дороги і мости: У Чорногорії спалахнули протести через закон про релігію

27.12.2019 22:20 0

Блокують дороги і мости: У Чорногорії спалахнули протести через закон про релігію

Як повідомляє Радіо Свобода, прихильники опозиції, очолювані священниками Сербської Православної церкви (СПЦ), протягом дня протестували і блокували шляхи і мости в Подгориці і ще кількох містах країни.

Вночі поліція затримала 14 депутатів від опозиційного Демократичного фронту, які прагнули не допустити голосування за закон.

Кілька сотень демонстрантів вранці 27 грудня призупинили протест неподалік будівлі парламенту і зібралися в центральному храмі в Подгориці.

У той же час, незважаючи на протести, закон про свободу віросповідання був прийнятий. Документ підтримали 45 депутатів з 81.

Документ передбачає, що всі релігійні об'єкти і землі на території країни, побудовані (або передані державою) до 1 грудня 1918 року, визнаються державною власністю.

Опозиція і єрархія Сербської Православної Церкви вважають, що через цей закон церковну власність заберуть і передадуть їх Чорногорській Православній Церкві, яку Сербська не визнає.

Патріарх СПЦ Іриней перед голосуванням прийняв лідерів чорногорської опозиції і дав їм благословення на всі види протесту.

У свою чергу прем'єр-міністр Душко Маркович на вимогу опозиції зустрівся з митрополитом Амфілохієм, главою СПЦ в країні, і запевнив його, що новий закон не спрямований проти церкви.

Президент Чорногорії Міло Джуканович звинуватив Сербську Православну Церкву в просуванні просербської політики в країні і прагненні підірвати її державність.

Сербська Православна Церква є провідною релігійною організацією в Чорногорії.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/78339/

Следующая новость
Предыдущая новость

Прокат необходимой мебели Качественные и стильные очки по лучшим ценам Оригинальные кеды Converse Купить надежные стальные двери Получение американской визы для украинцев быстро и безопасно

Публикации