Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) презентував книгу спогадів

16.07.2018 17:14 15

Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) презентував книгу спогадів

У назві книги використано рядок з Шевченкової «Долі» 1858 р.: «Ми не лукавили з тобою/ Ми просто йшли; у нас нема /Зерна неправди за собою».
У книжці владика згадує про свій рід, родину, містечко Балаклію. «Усі, хто звик бачити владику Ігоря взірцево організованою людиною, вимогливим пастирем і строгим викладачем, відкриють на сторінках книги його ще і як доброго сина, онука, чуйного брата. Товариського і веселого у студентському колі. А які в нього прекрасні ліричні описи краєвидів Слобожанщини! І поруч з цим спокійно переконливий опис фактів і причин, чому поступово Балаклійщина з питомо козацького краю перетворювалась на майже повністю зрусифікований район. Балаклія і Харків років навчання і праці владики у Харківському університеті – це унікальна джерельна база для українських істориків і краєзнавців, які займаються останніми десятиліттями перед розпадом СССР... - зазначають організатори презентації. - І те, що владиці Ігорю в атмосфері цькування, всіляких пліток і перекручень таки вдалося зберегти Харківсько-Полтавську єпархію у тяглості традиції, перейнятої від патріярхів Димитрія і Мстислава, митрополита Феофіла Булдовського УАПЦ формації 1942 року, – це було, безперечно, чудом, виявом волі Божої. Як, власне, і діялог про можливість сопричастя з Українською Греко-Католицькою Церквою, який розпочався з 2015 р.. Очевидно і цей процес зближення матиме перед собою багато перешкод. Бо Москва, ясна річ, не дрімає. І так само, як від її шантажу потерпає політична Європа, на Ватикан чиниться тиск. Принаймні, на сьогодні головний «гріх» нашої єпархії, що виставляє Москва перед Ватиканом – те, що її найбільше підтримують українські патріоти. Та найважливішою рисою спогадів є абсолютна відсутність «рожевих окулярів» у викладенні фактів і роздумах над ними. Оповідач постає перед нами як людина, котра не ховається від реальности і подає ситуації під чітким, без усіляких суб’єктивних коливань, кутом зору. Ця мемуарна публіцистика абсолютно не має в собі тенденційности і є безцінним джерелом для дослідників найновішої доби Церкви Христової в Україні».

У заході взяли участь представники інших конфесій, зокрема єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Книгу «Ми просто йшли… Спогади» можна буде ближчим часом придбати у крамниці Свято-Дмитрівського храму Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о). Її перші примірники миттю розкупили на презентації.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как изменились футболки за время своего существования? Большой выбор ароматных церковных благовоний Митрополит Онуфрій видав циркуляр про особливе молитовне правило всім вірянам УПЦ Вулкан игровые автоматы на деньги — только для смелых Выбирайте лучшее, выбирайте металлочерепицу от завода «КМ»

Публикации