Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) презентував книгу спогадів

16.07.2018 17:14 33

Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) презентував книгу спогадів

У назві книги використано рядок з Шевченкової «Долі» 1858 р.: «Ми не лукавили з тобою/ Ми просто йшли; у нас нема /Зерна неправди за собою».
У книжці владика згадує про свій рід, родину, містечко Балаклію. «Усі, хто звик бачити владику Ігоря взірцево організованою людиною, вимогливим пастирем і строгим викладачем, відкриють на сторінках книги його ще і як доброго сина, онука, чуйного брата. Товариського і веселого у студентському колі. А які в нього прекрасні ліричні описи краєвидів Слобожанщини! І поруч з цим спокійно переконливий опис фактів і причин, чому поступово Балаклійщина з питомо козацького краю перетворювалась на майже повністю зрусифікований район. Балаклія і Харків років навчання і праці владики у Харківському університеті – це унікальна джерельна база для українських істориків і краєзнавців, які займаються останніми десятиліттями перед розпадом СССР... - зазначають організатори презентації. - І те, що владиці Ігорю в атмосфері цькування, всіляких пліток і перекручень таки вдалося зберегти Харківсько-Полтавську єпархію у тяглості традиції, перейнятої від патріярхів Димитрія і Мстислава, митрополита Феофіла Булдовського УАПЦ формації 1942 року, – це було, безперечно, чудом, виявом волі Божої. Як, власне, і діялог про можливість сопричастя з Українською Греко-Католицькою Церквою, який розпочався з 2015 р.. Очевидно і цей процес зближення матиме перед собою багато перешкод. Бо Москва, ясна річ, не дрімає. І так само, як від її шантажу потерпає політична Європа, на Ватикан чиниться тиск. Принаймні, на сьогодні головний «гріх» нашої єпархії, що виставляє Москва перед Ватиканом – те, що її найбільше підтримують українські патріоти. Та найважливішою рисою спогадів є абсолютна відсутність «рожевих окулярів» у викладенні фактів і роздумах над ними. Оповідач постає перед нами як людина, котра не ховається від реальности і подає ситуації під чітким, без усіляких суб’єктивних коливань, кутом зору. Ця мемуарна публіцистика абсолютно не має в собі тенденційности і є безцінним джерелом для дослідників найновішої доби Церкви Христової в Україні».

У заході взяли участь представники інших конфесій, зокрема єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Книгу «Ми просто йшли… Спогади» можна буде ближчим часом придбати у крамниці Свято-Дмитрівського храму Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о). Її перші примірники миттю розкупили на презентації.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Видання про священиків з родини Гузарів презентували в Коломиї Календарь православных праздников на апрель 2018 Необычные люстры с абажуром европейского качества Быстрая верификация аккаунта в Инстраграме Скупка и оценка антиквариата

Публикации