Архієпископ Російської єпархії Вірменської Апостольської Церкви відсвяткував у Криму 300-річчя єпархії

28.07.2017 19:10 0

Архієпископ Російської єпархії Вірменської Апостольської Церкви відсвяткував у Криму 300-річчя єпархії

На богослужінні, крім представників окупаційної кримської влади, були присутні священики ВАЦ з Криму і Росії, доброчинці та численні прочани з різних куточків півострова.
З нагоди свята, а також 300-річчя заснування Російської і Ново-Нахічеванської єпархії ВАЦ та 200-ї річниці народження видатного митця Івана Айвазовського (Ованеса Айвазяна), до Криму на прощу прибули ансамблі танців "Айаса" та народних інструментів "Акунк" духовно-просвітницького центру "Айордеац тун" Москви.
Перед святковою літургією архієпископ Єзрас освятив хрест, який було встановлено на старовинний храм Сурб Ншан (1358 р.), і поблагословив присутніх.
Привітання від імені окупаційного голови Криму Сергія Аксьонова архієпископу Єзрасу, священикам і вірянам Криму передав "депутат" Державної Думи РФ від Криму Михайло Шеремет. "Дружба Вірменії і Росії має майже тисячолітню історію. Вірмени Криму роблять вагомий внесок у розвиток нашої республіки, у зміцнення миру і міжнаціональної згоди на півострові", – зазначалося у посланні. Присутніх також привітала "голова" Феодосійської "міської ради" Світлана Гевчук.
Архієпископ Єзрас (Мкртіч Нерсісян) відвідував Крим у жовтні 2016 року, зустрівшись з окупаційним головою Криму Сергієм Аксьоновим. У російських ЗМІ цей приїзд назвали "першим пастирським візитом до Криму після його включення до складу Росії". Під час зустрічі архієпископ заявив, що відчув у Криму "дух православ'я, безкінечної любові до Батьківщини, вітчизни, вірності й відданості цим цінностям", і подякував Богові за "надану можливість і велику честь зустрічі на благодатній священній землі нашої вітчизни".
У вересні 2016 року голова Української єпархії ВАЦ єпископ Маркос Оганесян розповів, що кримські парафії духовно підкоряються його єпархії і мають труднощі, характерні для всіх українських релігійних організацій в Криму. До окупації кримські парафії ВАЦ підпорядковувалися Українській єпархії, а священики на богослужіннях молилися за Вірменію і Україну.
Незважаючи на те, що Вірменія розглядає Крим як російську територію, з боку ВАЦ офіційних повідомлень про зміну статусу кримських парафій не було. На сайті Російської і Ново-Нахічеванської єпархії ВАЦ у переліку священнослужителів відсутні кримські священики, а розділ, присвячений Українській єпархії, проілюстрований світлиною монастиря Сурб Хач у Криму.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

"Amnesty International" видит "агрессивное наступление" конфессий на парламент Украины Домашня зарядна станція для електромобіля Основні правила обрання матрацу для свого ліжка. Різновиді та важливі критеріі Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Цифровая полиграфия в Киеве: где заказать качественные услуги

Публикации