Архиєпископ Ігор (Ісіченко) вимагатиме від влади Харкова пояснень агресивних дій УПЦ (МП) у День пам’яті і примирення

09.05.2018 11:08 18

Архиєпископ Ігор (Ісіченко) вимагатиме від влади Харкова пояснень агресивних дій УПЦ (МП) у День пам’яті і примирення

Уроком ненависті зі сторони УПЦ (МП) у День пам’яті і примирення назвали у Харківсько-Полтавській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (О) ситуацію, що виникла у Харкові зі вшанування загиблих у Другій світовій війні.

За словами архиєпископа Ігоря (Ісіченка) 8 травня 2018 р. вперше за історію проведення поминальних заходів їхніх учасників не допустили до каплиці-ротонди, встановленої Харківською муніципальною владою на місці поховання воїнів Радянської Армії («Меморіал Слави»). Попри те, що клирики Харківської єпархії Московського Патріархату вже відправили там панахиду під час урочистого покладення квітів державною владою о 10.00, невеличка група священнослужителів і мирян цієї конфесії окупувала каплицю-ротонду перед 13.00 і безперервно правила там максимально довгі заупокійні богослужіння з єдиною метою: не допустити відправи інших конфесій. Звернення учасників поминальної акції до присутніх на меморіалі поліцейських і чиновників обласної адміністрації не дали наслідків. Лишилося стати обіч каплиці-ротонди біля символічних могил похованих на меморіалі воїнів і відправити там панахиду та покласти квіти на ці могили. Відправа супроводжувалася навмисне голосним співом сусідньої групи прихильників Московського Патріархату.

З цього приводу консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви за підписом архиєпископа Ігоря (Ісіченка) оприлюднила заяву, в якій осудила такі вчинки:

«Безпрецедентний для Харкова випадок навмисного перешкоджання заздалегідь запланованій і узгодженій із міською владою відправі засвідчив, хто в нашому місті протистоїть перспективі національного примирення, несучи з собою ненависть і ворожнечу.

Від імені консисторії Харківсько-Полтавської єпархії я перепрошую учасників поминальної акції за пережиту ними зневагу з боку іншої конфесії.

Я вимагатиму від міської влади Харкова пояснення: чому на час, визначений для відправи Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, місце на меморіальному комплексі муніципального підпорядкування аґресивно зайняла інша конфесія. Сподіваюся, що міські чиновники принаймні перепросять вірних Української Автокефальної Православної Церкви за допущену з провини міської влади образу їхніх релігійних почуттів».

Для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому архиєпископ Ігор пропонує встановити на Меморіалі Слави звичайний дерев’яний хрест, перед яким могли б молитися вірні різних християнських юрисдикцій. Каплиця-ротонда ж, з ініціативи архітектора нещодавно прикрашена радянськими п’ятикутними зірками, могла б залишитися для виключного користування клиру Московського Патріархату в узгоджений із місцевою владою час.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/vandalism/71085/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ремонт квартиры в Киеве: быстро и качественно На берегу Киевского водохранилища пройдет христианский палаточный лагерь Приобретение купели для крещения Как не ошибиться, приобретая межкомнатные двери? Доставка красивых цветов в Ирпене

Публикации