Архиєпископ Євстратій (Зоря) теж невдоволений Статутом ПЦУ

31.03.2019 12:08 0

Архиєпископ Євстратій (Зоря) теж невдоволений Статутом ПЦУ

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій (Зоря) в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі"прокоментував слова почесного Патріарха Філарета про необхідність ухвалення нового статуту ПЦУ,

"Очевидно, що той статут, який був ухвалений Об'єднавчим Собором 15 грудня, є недосконалим хоча би з таких простих речей: у цьому статуті немає розділу "Єпархія". Є розділ "Єпархіальний архиєрей", але розділу "Єпархія" як такого немає. Немає розділу "Парафія", немає розділу "Монастир", тобто цілих розділів, які стосуються поточного життя Церкви, немає", – розповідає Зоря.

За його словами, документ ухвалили за прикладом грецького, втім, церковні традиції в нас із греками різні.

"Статут просто був узятий з грецького державного закону (Церква там є державною), є також статутом Грецької Церкви. Відповідно до тих умов, які в Греції склалися, був складений такий державний закон і такий статут. Мені здається цілком очевидним, що умови існування Української Церкви не є тотожними умовам існування Грецької Церкви", – наголосив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський.

Єрарх також розповів, чому під час обговорень перший поданий варіант статуту відхилили.

"Під час підготовки перший варіант статуту, який був поданий, Помісний Собор (зібрання кліру і мирян) був внесений до розділу "Синодальні установи", хоча, за нашою традицією, Помісний собор – це є головний керівний орган Церкви, а не просто якась дорадча установа. Тому в процесі роботи Помісний Собор був наділений тими основними правами, які в традиції Української Церкви від давніх часів, ще від Київської митрополії, і поставлений на перше місце. Тому я переконаний, що Статут, який був затверджений Собором одноголосно (один був проти), зареєстрований Міністерством культури, є діючим і всі зміни і доповнення, редагування рішення щодо цього статуту в подальшому повинні відбуватися саме на підставі тих механізмів, які в ньому є. Статут має відповідати тому, що є в потребах Церкви", – переконаний владика Євстратій (Зоря).

Як вже інформувала РІСУ, почесний Патріарх Філарет висловився за прийняття нового статуту ПЦУ. Серед недоліків нинішнього він назвав порядок призначення постійних членів Синоду.

«Найголовніше – змінити кількість постійних членів Синоду. Потрібно не три, як зараз, а більше, десь 12. Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами Синоду», - повідоми він.

Бажання переписати статут ПЦУ розкритикував відомий релігієзнавець Олександр Саган. На його думку, такі нововведення зможуть зупинити перехід громад до нової Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/75268/

Следующая новость
Предыдущая новость

Эконом такси во Львове Зеркало казино Вулкан 777 Где заказать стальные радиаторы? Выгодные тарифы на поставки интернета в Киеве Что посмотреть в Керчи

Публикации