Архиєпископ Зоря в ОБСЄ закликав тиснути на Росію за переслідування ПЦУ у Криму

20.09.2019 22:31 0

Архиєпископ Зоря в ОБСЄ закликав тиснути на Росію за переслідування ПЦУ у Криму

Речник Православної Церкви України архиєпископ Євстратій Зоря під час наради ОБСЄ у Варшаві закликав міжнародну спільноту вплинути на Росію, аби вона виконала свої зобов’язання і не чинила тиск на ПЦУ у Криму.

Про це він заявив у коментарі Укрінформу.

“Ми звертатимемо увагу міжнародної спільноти з проханням посилити увагу на дії Росії, особливо тоді, коли вона демонстративно не виконує зобов’язання, яке накладено на нею з боку ООН, куди 50 членів української громади ПЦУ у Криму направили своє звернення, а комітет прийняв це звернення до розгляду. Відтак, він зобов’язав Росію не вчиняти жодних дій, які б погіршували ситуацію. Але Росія демонстративно ігнорує цей припис і тисне на нашу православну громаду в Сімферополі і загалом у Криму”,- підкреслив речник ПЦУ.

Євстратій Зоря наголосив, що зараз здійснюються чергові намагання окупаційної влади Криму остаточно забрати у православної релігійної громади Сімферополя храм святих Володимира й Ольги. Він нагадав, що на цьому тижні судові виконавці приходили з наміром описати майно храму. І це зроблено саме тоді, коли Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент перебував у Києві, де зустрічався зі звільненими заручниками, адже він є керівником місії допомоги жертвам переслідувань і протягом тривалого часу надавав духовну допомогу ув’язненим.

“Ми вбачаємо в цьому з боку російської сторони помсту за правозахисну діяльність архієпископа Климента”,- констатував Зоря.

Архиєпископ також звернув увагу, що на окупованій територіях Донецької та Луганської областей також зберігається складна ситуація з громадами ПЦУ, які діють підпільно або напівпідпільно під загрозою депортації чи арешту.

Він уточнив, шо у Криму до окупації діяло 49 зареєстрованих громад УПЦ КП, яку реформовано в ПЦУ, а зараз більш-менш діючими є 9 громад. На окупованих територіях Донецької та Луганської областей з майже 40 громад, які діяли там до війни, зараз залишилися 5-6.

Речник ПЦУ також підкреслив, шо церква на міжнародній арені, зокрема й на майданчику ОБСЄ, намагається спростовувати пропаганду, яку поширюють в Україні і світі церковні та світські представник Росії а також УПЦ МП, щодо так званих захоплень храмів, таким чином намагаючись перешкодити волевиявленню релігійних громад і їх входженню до ПЦУ.

Як повідомлялося, архиєпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент подав касаційну скаргу до суду в російській Калузі на рішення російського 21-го арбітражного апеляційного суду в Севастополі, який залишив чинним рішення про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі.

Як повідомлялося, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння община Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до Православної церкви України (ПЦУ).

Російське «Міністерство майнових і земельних відносин Криму» в лютому 2019 року вимагало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

В середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані «Мінмайна Криму» і без погодження з Кримською єпархією.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/77204/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как правильно выбрать фотографа для фотосессии на яхте? Как защитить нагревательные приборы от накипи Изготовление любых видов наружной рекламы Жидкий лазер для депиляции Где заказать печать открыток?

Публикации