Археологи знайшли дорогоцінну маску давньоєгипетського жерця

19.07.2018 14:03 0

Археологи знайшли дорогоцінну маску давньоєгипетського жерця

У Єгипті археологи з університету Тюбінгена знайшли безцінну маску, яка лежала на обличчі стародавньої мумії. Вона унікальна тим, що виготовлена з дорогоцінних металів, пише DW.

Сталося це під час розкопок похоронного комплексу біля єгипетського міста Саккара. Там знайшли забальзамовану мумію, на обличчі якої лежала маска. За оцінками вчених, її виготовили до 404 року до н. е., тобто їй майже 2500 років.

Експертизу провели в лабораторії Каїрського єгипетського музею. Виявилося, що маска майже повністю виготовлена зі срібла, а потім частково покрита шаром золота.

Її вага — 267 грамів. Очі зроблені з напівкоштовного каменю чорного кольору, а для їх облямівки використані карбонат кальцію і вулканічне скло обсидіан.

До наших днів збереглося дуже мало масок, виготовлених з дорогоцінних металів, так як більшість поховань єгипетських сановників розграбували ще в давнину.

Місто Саккара розташоване на західному березі Нілу, приблизно в 20 км на південь від Каїра. Назва походить від імені бога родючості і покровителя мертвих Сокара. Центром його культу був Мемфіс, столиця Стародавнього Єгипту.

Саккарську маску знайшли в ушкодженому і сильно забрудненому дерев’яному саркофазі. Судячи з його декоративних елементів, у ньому знаходиться мумія жерця, який служив богині Мут. У Стародавньому Єгипті її шанували як царицю неба, богиню-матір і покровительку материнства.

На сьогоднішній день відомо про існування двох аналогічних давньоєгипетських масок. Остання подібна знахідка була зареєстрована в 1939 році.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/71866/

Следующая новость
Предыдущая новость

Глава УПЦ КП обговорив з владою Буковини державно-церковні стосунки Археологи виявили на Львівщині сліди монастиря княжих часів Баптисти відзначили 150-річчя церкви у Кропивницькому Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-міністра Захарченка у "церковній справі" Лучше товары для сада и огорода

Публикации