Археологи знайшли виноробню біблійного Навота

09.11.2017 17:38 6

Археологи знайшли виноробню біблійного Навота

Археологи виявили виноробню біблійного Навота, того, чий виноградник зажадав цар Ахав.

Як повідомляє "УНІАН-релігії" з посиланням на "Сhristiantoday", нове відкриття археологів можна розглядати як підтвердження відомої біблійної історії про виноградник Навота, викладеної у Третій Книзі Царств (глава 21): «...у Навота Ізраїльтянина в Ізраїлі був виноградник біля палацу Ахава, царя... І сказав Ахав Навуфею: віддай мені свій виноградник...а замість нього я дам тобі виноградник кращий, ніж цей, або... срібло, скільки він коштує...».

Коли Навот відмовив Ахаві («борони мене Господи, щоб я дав тобі спадок моїх батьків!»), той «ліг на постіль свою, і відвернув своє обличчя, і хліба не їв». Після чого Єзавель, дружина Ахава, оббрехала Навота, звинувативши його в богохульстві й добилася його страти, але богобоязливий Ахав так і не зміг заволодіти виноградником, бо Ілля сповістив йому про гнів Господній і помсту роду його. З тих пір «виноградник Ахава» увійшов до прислів'я як символ бажаного, але недосяжного щастя.

Ізраїльська долина, згадувана в Біблії, вона ж Ездрелонська долина або долина Мегіддо в Нижній Галілеї в Ізраїлі, з 2012 досліджується групою археологів під керівництвом Норми Франклін (Norma Franklin), співробітниці університету Хайфи і Дженні Эбелинг (Jennie Ebeling) з університету міста Евансвіль в штаті Індіана (США).

У цій долині відбувалися багато біблійних події, зокрема викладені у Старому Заповіті. Саме тут, в долині Меґіддо, Гідеон завдав поразки мадианитянам і амалекитянам, як про те оповідає Книга Суддів, і від назви цієї долини й походить назва «Армагеддон», що означає місце останньої битви сил добра з силами зла наприкінці світу і згадується в Апокаліпсисі Іоанна Богослова.

П'ять років тому Франклін з колегами вперше застосувала для досліджень так званий LiDAR, лазерний метод зйомки місцевості, за допомогою якого вдалося виявити «кілька древніх об'єктів», які були визначені як залишки стародавньої виноробні.

У ході розкопок було виявлено кілька «винних і оливкових пресів, і в тому числі «найбільший винний прес, знайдений на території Ізраїлю за всю історію розкопок». За словами доктора Франклін, вдалося також виявити більше сотні великих кувшиноподібних ємностей, вирубаних у камені, які служили для зберігання вина.

Як же вдалося виявити виноробню? Виявляється, археологи скористалися старозавітним текстом для отримання інформації про можливе місцезнаходження виноробні, за словами доктора Франклін.

"Описана в Біблії історія, ймовірно, відображає реальні події, які мали місце в долині Ізреел", – заявила доктор Франклін.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/68930/

Следующая новость
Предыдущая новость

Твойслот как один из информационных азартных ресурсов Монастир на Франківщині перейшов під юрисдикцію Київського Патріархату Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Чем онлайн слоты Gaminator покорили сердца многомиллионной аудитории игроков? Музыка группы Король и Шут

Публикации