Археологи в Ізраїлі приголомшені відкриттям недоторканої похоронної камери в Мегіддо

19.03.2018 12:32 12

Археологи в Ізраїлі приголомшені відкриттям недоторканої похоронної камери в Мегіддо

National Geographic повідомив, що "екстраординарна" знахідка може дати ключі до розгадки таємниці династії, яка керувала областю на південь від Хайфи (в наш час частина Ізраїлю), до її завоювання Єгиптом в 15 столітті до нашої ери, інформує Седмиця.

Протягом майже п'яти тисячоліть, з 3000 до н. е. до 1918 року, Мегіддо служив важливим стратегічним перевалом для міжнародних військових і торгових шляхів.

Мегіддо згадується в Одкровенні Іоанна Богослова 16: 16 як місце під назвою "Армагеддон", назва походить від Хар-Мегіддо, або "Пагорб Мегіддо."

Археологи стверджують, що вони виявили гробницю 15-го століття до н. е., тобто того періоду, коли Мегіддо був в облозі протягом семи місяців сил єгипетського фараона Тутмоса III, і в кінцевому підсумку здався. Тутмос III перетворив Ханаан в провінцію своєї імперії.

Ізраїль Фінкельштейн і Маріо Мартін з Тель-Авівського університету, а також Метью Адамс з Інституту археології ім. У. Ф. Олбрайта, які проводять розкопки в Мегіддо з 1994 року, виявили підземний коридор біля палаців бронзового століття ще в 2016 році.

У відкритій камері знаходилися останки трьох людей: чоловіка, жінки і дитини, які були прикрашені майстерними золотими і срібними прикрасами. Чоловіка вінчала золота діадема, яка свідчить про високий рівень майстерності місцевих ремісників.

"Мова йде про елітне сімейне поховання. Про це можна говорити, оскільки сама будівля монументальна, знахідки виключно багаті, а також тому, що поховання знаходиться в безпосередній близькості від палацу правителя", - сказав Фінкельштейн.

Більш того, археологи виявили, що інші людські останки також були поховані в гробниці на більш ранньому етапі, наслідуючи практику стародавніх похоронних обрядів в регіоні.

Крім ювелірних виробів, збереження трьох тіл після їх поховання, в порівнянні з іншими, які були переміщені, дає впевненість у тому, що вони мали велике значення, повідомила член команди розкопок Мелісси Крадіч.

Дослідження ДНК тіл, знайдених похованими в Мегіддо, має на меті визначити, чи мають останки звичайних жителів ханаанського міста-держави ті ж особливості, що і у елітних правителів.

Результати можуть змінити уявлення про населення Ханаана, так як вчені давно вважають, що хуррити, жителі гір, що з'явилися в регіоні в четвертому і третьому тисячолітті до н. е., могли відігравати велику роль в будівництві перших міст на Близькому Сході.

"Ці дослідження можуть зробити революцію в нашому знанні про населення Ханаана", - сказав Фінкельштейн.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/70488/

Следующая новость
Предыдущая новость

Професійна література для адвокатів Заказ ежедневников с логотипом Модные часы на каждый день Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Как бороться с детскими страхами?

Публикации