Апостольський нунцій дякує УГКЦ за чіткість у питанні автокефалії української церкви

14.09.2018 18:28 9

Апостольський нунцій дякує УГКЦ за чіткість у питанні автокефалії української церкви

"Цей ваш Синод відбувається з великою відповідальністю в особливий момент життя України. Не мені належить аналізувати теперішню ситуацію: Його Блаженство і ви всі насправді знаєте її деталі значно краще за мене. Дозволю собі тільки звернути увагу на тематику, яка стала в центрі загальної уваги у країні та досі там перебуває: надання Томосу автокефалії місцевій Православній Церкві. Це неначе містична примара, про яку чутно, але якої не видно; якої чекають, але не знають, коли вона буде; про яку люди говорять, але невідомо, що саме говорять. У зв’язку з цим я хотів би щиро подякувати Його Блаженству за те, як він висловлювався в ці місяці, коли йшло обговорення цієї теми, яка надзвичайно делікатна також для Української Греко-Католицької Церкви, бо ж містить багато аспектів, що були частиною її чутливості з найдавніших часів, які вона чула й вивчала в минулому і в теперішньому, зокрема християнське й національне питання. Ці роздуми допомогли всім замислитися про те, що Церква це, перш за все, наречена Христа, а тільки потім — вияв спрямування соціального переживання. Це не завжди виявлялось у публічних дискусіях, у яких хотілося б почути більше про віру й менше про політику, розуміючи, що йдеться про природу і членство Церкви. Наприклад, я сказав би, що дуже доречною і значною була промова (ймовірно, мається на увазі промова на Володимирській гірці 28 липня, у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира, — ред.), яку Його Блаженство Святослав виголосив у надзвичайно важливому контексті 1030-ї річниці хрещення Київської Русі. У цьому випадку різноманіття стилів висловлювання промовців було також однією з відмінностей щодо способу роздумування про певні релігійні теми. Цей час, на мою думку, був вмістилищем страждань, але й великою можливістю для Греко-Католицької Церкви глибше й виразніше зрозуміти власні риси, а значить, іти до буття своєї історії та своєї ідентичності", — наголосив архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Як відомо, протягом останніх місяців глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав неодноразово підкреслював, що питання автокефалії — внутрішня справа Православних Церков в Україні. УГКЦ бачить своє сопричастя насамперед з Римом, до якого закликає інші Церкви. "Ми, як греко-католики, вважаємо це внутрішньою справою Православної Церкви... Для УГКЦ з наданням автокефалії нічого не зміниться. Але ми будемо шукати всі можливі шляхи, в дусі екуменічної концепції нашої Церкви, для досягнення єдності між усіма християнами, між усіма частинами Київської Церкви Володимирового Хрещення", — сказав 15 липня 2018 р. глава УГКЦ президентові України Петру Порошенку.
Теж саме у виступі на засіданні Синоду УГКЦ зазначив і архієпископ Клаудіо Ґуджеротті: "Вселенська Церква (тобто Римо-Католицька — ред.) пишається тим, що до неї належить ваша Церква, здатна показати світові всі тягарі та труднощі, а також надії, пов’язані з прагненням жити повною приналежністю до християнського Сходу та повного сопричастя з Римським Понтифіком".
Клаудіо Ґуджеротті висловив побажання учасникам Синоду УГКЦ, щоб вони "могли пройти неушкоджені серед цих потрясінь і, бачачи, що ви вже маєте в собі всі складові церковної повноти, бажаю, щоб ви й надалі були для України впевненим знаком порівняння та спрямування".
Також апостольський нунцій висловив "слово глибокої вдячності Блаженнішому Святославу за працю для реорганізації й повної адміністративної прозорості у вашій Церкві, покликаній зберегтися й розвиватися в повній гідності — як приклад для всієї України".
"Ви знаєте, що мучеництво не робить багатими, свобода ж — навпаки. Отже, те, що мені часто пригадується, це особливе покликання Української Греко-Католицької Церкви підтримувати в часи свободи таку саму прозорість і скромність засобів та особистого життя, які були властиві в часи переслідування, щоб подолати спокусу відновити в непрозорий спосіб те, що свого часу було несправедливо забране".
Нагадаємо, що у цьому ж засіданні Синоду УГКЦ взяли участь архієреї УПЦ КП і УПЦ (МП).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Греко-католицький священик ініціював клуб любителів-мотоциклістів і став членом Товариства байкерів-священиків Угорщини Услуги кремации в Киеве Как и где можно получить деньги в долг Купить парогенераторы в интернет-магазине Всё, что нужно знать о табаке для кальяна Fumari (Фумари)

Публикации