Андрій Юраш про автокефалію: Патріарх Варфоломій розуміє, що з Росією домовитися неможливо

22.04.2018 13:33 6

Андрій Юраш про автокефалію: Патріарх Варфоломій розуміє, що з Росією домовитися неможливо

Після надання Українській Церкві Томосу про автокефалію Російська Церква перестане бути беззаперечним монополістом.

Про це в ефірі "Прямого" в програмі "Ситуація" Тараса Березовця заявив директор департаменту у справах релігій Мінкультури України Андрій Юраш.

"Для Патріарха Варфоломія утворення Помісної Української Церкви вирішує кілька питань, дуже для нього насущних. По-перше, головний опонент - найчисельніша, найвпливовіша Російська Церква після контитуювання української перестає бути беззаперечним монополістом. Друге, Константинополь отримає потужного союзника, бо Церква-матір, яка дає автокефалію, вона легітимізуючи якусь церковну традицію, у церковний спосіб робить цю Церкву вдячною за сам факт дарування автокефалії", - сказав він.

За словами експерта, таким чином, Українська Церква буде об'єктивно запрограмована на стратегічне партнерство і підтримку саме Константинопольського Патріархату.

"Друга причина, чому Патріарх Варфоломій так активно почав бути прихильним до ідеї канонічного визнання Української Православної Церкви, тому що він побачив, що з Росією знайти порозуміння просто неможливо", - зазначив він.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/70898/

Следующая новость
Предыдущая новость

Горизонтальные и вертикальные жалюзи – быстрое изготовление и монтаж в Одессе Угловые кухни: индивидуальное производство мебели под заказ Єпископ УПЦ розповів на Міжпарламентській асамблеї православ’я про церковні проблеми в Україні Какова польза от автономной GSM сигнализации? Магазин электроники для ваших выгодных покупок

Публикации