«Аж зірки на кремлівських шпилях почорніли», - Порошенко про істеричну реакцію Кремля і РПЦ на Томос

16.12.2018 20:09 3

«Аж зірки на кремлівських шпилях почорніли», - Порошенко про істеричну реакцію Кремля і РПЦ на Томос

Свою прес-конференцію 16 грудня Петро Порошенко розпочав з теми автокефалії Православної Церкви України та успішного завершення 15 грудня Об’єднавчого Собору. Не оминув увагою Президент і того, як Москва і «п’ята колона» мали плани зірвати об’єднавчий процес і не допустити визнання світом українського православ’я.

«З перших днів президентства боротьбу за автокефалію я розглядав не як церковне питання, а як питання національної безпеки, як питання державотворення. Російська агресія не залишила жодного простору, щоб дивитися на це якось інакше», - додав він.

«На фронті там одразу видно – хто ворог, хто друг. А коли вовки приходять в овечих шкурах, дуже легко стати здобиччю. Хіба Кремль колись приховував, що розглядає російську церкву як дуже гіпнотичний дурман для утримання сусідніх народів у сфері свого впливу? І зараз цього не таїть, що видно по істеричній реакції Кремля і РПЦ на отримання нашою українською церквою автокефалії. Аж зірки на кремлівських шпилях почорніли», - сказав Петро Порошенко.

Він також прокоментував той факт, що на об'єднавчий Собор у суботу прийшло лише двоє єрархів УПЦ МП.

"Із понад 10 єрархів, які підписали звернення до Вселенського Патріарха або твердо пообіцяли прийти на Собор, прийшли тільки двоє. Це результат тиску, і точно не нашої держави", - наголосив він.

Петро Порошенко додав, що протидія з боку РПЦ була для України очікуваною.

"Але ми недооцінили її вплив на дочірні структури в Україні", - сказав Президент.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/73941/

Следующая новость
Предыдущая новость

Получение клиентского статуса и соответствующие привилегии Онлайн-обучение на музыкальных инструментах Молоді греко-католики створюють спільноту «Покоління Любомира» Один из популярных игровых порталов с видеослотами Программа 1С

Публикации