«Автокефалія – питання незалежності України», - Президент на Володимирській гірці

28.07.2018 20:39 18

«Автокефалія – питання незалежності України», -  Президент на Володимирській гірці

На Володимирській гірці за учаcтю Президента України та єрархів українських Церков, членів ВРЦіРО, представників Константинопольського Патріархату відбуваються урочистості з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України.

З промовою виступив Президент Порошенко. Він пояснив, чому сьогодні автокефалія укранської Церкви - це по суті справа незалежності і безпеки нашої держави.

«Понад тисячу років тому святий рівноапостольний князь Володимир зробив доленосний вибір – прийняв християнство сам і охрестив країну. Відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, милосердя, любові до ближнього, добра та правди.

Християнський вибір одночасно був і вибором європейським.

Ми, українці, добре пам'ятаємо, звідки до нас прийшли світло вчення Христового і надія на спасіння. «Церква Царгородська» як «матір Церкви Православної Української передала нам за часів князя українсько-київського Володимира Великого науку християнську», - наголосив Президент.

"Україна, світська та церковна влада, звернулися до Архієпископа Константинополя-Нового Риму, Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Ми дуже вдячні Його Всесвятості за постійну увагу до України, а особливо – за нещодавнє нагадування про те, що Україна не є канонічною територією РПЦ. Про те, що перехід Київської митрополії під контроль Москви, який стався в сімнадцятому столітті, відбувся в неканонічний спосіб. І за те Послання, яке він вчора передав нам, в якому задекларована така довгоочікувана мета. Ця мета – «дарування українській Церкві автокефалії», - продовжив Президент.

Мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної Церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних Церков.

Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян… Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям.

Я гарантую, влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи. Але наголошую, проте й іншим державам не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор.

В тій країні православна Церква лише на папері відокремлена від держави, а насправді вона сама назвалася «скрепою» режиму. Вона цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля. Ба більше: сама доктрина «русского мира» народилася в люксових келіях єрархів РПЦ.

І така ситуація – пряма загроза національній безпеці України, що просто зобов’язує нас діяти. З перших днів мого президентства я поставив собі за мету добиватися створення Єдиної Помісної Православної Церкви та визнання цієї Церкви Вселенським Патріархом.

Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики.

Армія – боронить нашу землю. Мова – боронить наше серце. Віра – боронить нашу душу.

Ми зупинили агресора і зберегли державу. Ми з вами збудували боєздатну армію. Ми утверджуємо українську мову – складову сили та успіху нашого народу. Я переконаний, що вона стане богослужбовою мовою в єдиній помісній церкві!

Ми повертаємо православній церкві українську ідентичність і рівне місце посеред православних церков світу», - наголосив Президент і додав:

«Суспільство очікує на це рішення, суспільство готове до нього. Але опоненти в безсилій злобі застосовують увесь арсенал пропаганди і маніпуляцій… Від поширення міфів і відвертої неправди, в тому числі і про Його Всесвятість, до відвертих погроз і залякування. Послухаєш їх, то ледве не кінець світу настає. Але ж колесо історії ще ніхто не міг повернути назад. Час автокефалії Української Помісної Православної Церкви точно настав».

Повний текст виступу Президента України

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/71984/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как бороться с детскими страхами? Суд ще раз відмовив Івано-Франківській міськраді у справі з храмом УПЦ Игровые аппараты Вулкан 777 В Украине выходят книги о современном взгляде на шариат и кораническом принципе совещания Сайт мегаразвлечений и суперпризов

Публикации