Або те, що я хочу, або пустеля, - релігієзнавець про бажання Філарета переписати Статут

17.03.2019 14:49 6

Або те, що я хочу, або пустеля, - релігієзнавець про бажання Філарета переписати Статут

Відомий релігієзнавець, доктор філософських наук Олександр Саган прокоментував наміри почесного Патріарха Філарета внести зміни до статуту ПЦУ на наступному Помісному Соборі.

За словами Сагана, такі нововведення зможуть зупинити перехід громад до нової Церкви.

«Чому "грецький порядок нас не задовольняє"? "Нас" - це кого саме опитували? Як усе сумно... вже 11 років не можемо обійти одні й ті ж граблі... Коли ж прийде зрозуміння, що ПЦ України - це не "легалізований" Київський патріархат, а нова Українська Помісна Православна Церква, яка повертається до своїх українських (грецьких) коренів? Чого чіплятися за ті традиції, які не лише не характерні для українців, але й не додають у поступі Церкви?», - написав релігіє знавець у себе на Фейсбуці.

Олександр Саган вважає, що зміни, які пропонує владика Філарет, не принесуть користі ПЦУ.

«На нинішньому етапі розвитку ПЦУ "постійне членство у Синоді" може зупинити переходи єрархії із УПЦ МП, Без усвідомлення цього і багато чого подібного ПЦУ так і буде тупцювати на місці... І ще, вражає цитата: "...якби митрополит Михаїл не зняв своєї кандидатури (з виборів предстоятеля), то Київський Патріархат існував би. Тільки не відбулось би Собору". Зрозуміло, що без Собору не було б Томосу та визнання ПЦУ. Тобто - або те, що я хочу, або пустеля... Щось подібне було і у 2008 р.», - наголосив Саган.

Нагадаємо, в інтерв’ю Главкому почесний Патріарх заявив, що порядок, який запропонували греки, його не задовольняє. Відтак, вважає він. необхідно скликати Помісний Собор, там прийняти новий Статут і на його основі призначити постійних членів Синоду.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/75102/

Следующая новость
Предыдущая новость

Популярные азартные игры в интернете Официальный сайт казино Вулкан Делюкс для безопасного гемблинга Церковные изделия высокого качества Особенности пластиковых окон от Ventana Увлекательная игра на зеркале без блокировок

Публикации